Ühendkuningriigi peaminister eitab endiselt koroonareeglite rikkumist

Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson koos India peaministri Narendra Modiga
Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson koos India peaministri Narendra Modiga Autor/allikas: SCANPIX/Getty Images

Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson jääb kindlaks enda sõnadele, et ta ei ole koroonareegleid rikkunud, ehkki teda on selle eest trahvitud, ütlesid Johnsoni abid ajalehele The Times.

Abide sõnul kavatseb Johnson palju vaidlusi tekitanud küsimust edaspidi lihtsalt ignoreerida ning tegutseda edasi, nagu poleks koroonareeglite rikkumise skandaali olnudki. Et skandaal kiiremini unustusse vajub kavatseb Johnson avalikkuse ees rõhutada oma lähedasi suhteid populaarse Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskiga, samuti nõuda ministeeriumitelt meetmeid elukalliduse vähendamiseks riigis.

Möödunud nädalal mõisteti kopsakas rahatrahv nii peaministrile, kui ka tema abikaasa Carriele, rahandusminister Rishi Sunakile ja veel mitmele valitsuse liikmele ning tipp-poliitikule. Kohtuotsuse kohaselt pidasid süüdimõistetud peaministri residentsis Downing Streetil pidusid ajal, mil kogu riigis kehtisid ranged koroonareeglid, mis inimestel mõjuva põhjuseta kodust väljudagi ei lubanud.

Timesi andmetel on peaministri suuri raskusi oma populaarsuse säilitamisega. Ajalehe korraldatud küsitlusele vastanuist 72 protsenti väitis end suhtuvat peaministrisse negatiivselt, levinuim peaministri kohta kasutatav väljend vastanute hulgas oli "valetaja".

Toimetaja: Arni Alandi

Allikas: The Times

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: