Koondkeskmised reitingud: Reformierakond suurendas teistega vahet

Erakondade logod.
Erakondade logod. Autor/allikas: ERR

Reformierakond kinnistas aprillis oma kindlat liidripositsiooni kõigis kolmes regulaarselt erakondade toetusi mõõtvas avaliku arvamuse uuringus, samas kui nendega sarnase valijabaasiga Eesti 200 toetus mõnevõrra langes.

Kõige kõrgemat (30,9 protsenti) toetust näitas Reformierakonnale Norstati küsitlus. Turu-uuringute omas jõudis see 30 protsendile. Madalam oli peaministripartei toetus Kantar Emori uuringus (25 protsenti), ehkki see tagas neile samuti esikoha.

Reformierakonna aprillikuine koondkeskmine toetus 28,5 protsenti oli ka selgelt kõrgem kui märtsikuine 25,7 protsenti.

EKRE koondkeskmine toetus püsis 20 protsendil. Aasta algusega võrreldes (jaanuaris 22,7 protsenti) on see siiski madalam.

Eesti 200 koondkeskmine toetus langes kuuga enim. Märtsis oli see neil 19,9 protsenti ja aprillis 18,5 protsenti. Eesti 200-l on Reformierakonnaga sarnane valijabaas ning osa toetajaid liikus peaministripartei taha.

Langes ka Keskerakonna koondkeskmine reiting (aprillis 15,5 protsenti), ehkki langus oli kuuga suhteliselt väike ja suurem langus toimus märtsikuus.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (7,3 protsenti), Isamaa (6,3 protsenti) ja Roheliste (2,6 protsenti) koondkeskmistes toetustes kuuga märkimisväärset muutust polnud.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: