Lennundusmuuseum sai hooaja alguseks uue eksponaadi

Foto: ERR

Tartu lähistel Langel tegutsev Eesti lennundusmuuseum on pärast pooleaastast talvepausi taas külastajatele uksed avanud. Hooaja alguseks saabus kollektsiooni ka uus eksponaat - seitse aastat tagasi pankrotistunud Estonian Airi reisilennuk.

Pärast pooleaastast talvepausi avas Mati Meos oma lennukikollektsiooni taas huvilistele juba mõni nädal tagasi, ent jahedate ilmade tõttu on seni alal rahulik olnud.

"Meil siin kogu territoorium oli hanesid täis, tuhanded haned olid. Essusid meil kõik teed ja murud kõik ära. Üleeile öösel olid kõik viimseni läinud, kui hommikul tulime koeraga jalutama, ühtegi hane enam ei ole. Aga selle eest tuli kaks lennukit," rääkis Meos.

Koos viiekohalise Piper 23 Azteciga saabus teisipäeval ka tõenäoliselt viimane Estonian Airi logode ja värvidega lennuk. Kui riiklik lennufirma 2015. aastal pankroti kuulutas, müüdi lennuk AirEstile, kes kasutas masinat kaubalennukina. Seetõttu on praegugi aknad kinni monteeritud ning kere reisisisustusest tühi.

Et Tartusse toodi masin mitme tükina, on praegu veel käsil lennuki kokkumonteerimine.

"Ta on ikkagi mitteklompektne, lennuvõimetu. Aga väljanägemiselt tiba-toba. /.../ Tahame sellest lennukist teha niisuguse lastelembelise lennuki, et lapsed eest trapist läheksid üles, kaubalennukis oleks tühi ruum, jookseksid sinna taha ja siis lasevad liugu alla. Niisugune väljanägemiselt lennuk nagu lennuk, aga lastakse lastel lõbutseda ka," rääkis Meos.

Lennuki loodab Meos eksponaadikõlblikuks saada 11. juuniks, kui toimub sealne aasta tippüritus Eesti lennupäevad.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: