Kunnas: iga kuu, mille ukrainlased vastu panevad, annab meile aasta

Leo Kunnas.
Leo Kunnas. Autor/allikas: Kairit Leibold / ERR

Erukolonelleitnant ja riigikogu liige Leo Kunnas ütles, et Eesti peab tegema piisavalt ettevalmistusi sõjaks, et vastane jääks uskuma, et rünnata ei tasu.

"Tavaliselt ei rünnata seda, kes on sõjaks valmis. Kui president Putin, marssal Šoigu ja Vene kindralstaap seda ei usu, ei ole meie uskumisest mingit kasu," ütles Kunnas Eesti Päevalehele antud intervjuus.

Kunnase sõnul tegi Ukraina kaks olulist viga: ta moodustas liiga väikese kaitseväe ega demonstreerinud avalikult oma ettevalmistusi. "Esimene suur eskalatsioon toimus Ukraina piiridel juba 2021. aasta kevadel, kui Venemaa sinna vägesid koondas. Mobilisatsiooni kuulutas Ukraina välja alles siis, kui sõda oli juba alanud," sõnas Kunnas.

Tuleviku ja Eesti kontekstis peab Kunnas võimalikuks nelja stsenaariumi. "Esimene on selline: sõda ei tule, sest nii meie kui ka liitlaste ettevalmistus on piisav ja nähtav, nii et Venemaa hinnangul pole neil võimalik võita. Teine: sõda tuleb, aga me suudame säilitada sõjaeelse olukorra, st Venemaa ei võida. Kolmas on see, et sõda tuleb ja me ei suuda sõjaeelset status quo'd säilitada, kaotame territooriumi või osa sellest, st saame lüüa. Neljas on see, et sõda eskaleerub tuumasõjaks," rääkis Kunnas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: