Valitsuskriis lükkas edasi kapo uue juhi selgumise

{{1654762920000 | amCalendar}}
Kaitsepolitseiamet
Kaitsepolitseiamet Autor/allikas: Patrik Tamm / ERR

Neljapäeval pidi riigikogu õiguskomisjonis toimuma kaitsepolitseiameti uue peadirektori kandidaadi tutvustus, ent muudatuste tõttu valitsuses lükkus kohtumine edasi ning pole ka teada, kas eelmise siseministri välja pakutud kandidaat uue valitsuse hinnangul sellesse rolli kvalifitseeruks.

Eelmisel nädalal paika pandud riigikogu õiguskomisjoni selle nädala kava kohaselt pidi neljapäeval tutvustatama komisjonile kaitsepolitseiameti uue peadirektori kandidaati, kelleks ERR-i andmetel oli praegune kapo peadirektori asetäitja Martin Perling.

Siseministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Monika Viidul ütles ERR-ile, et peadirektori kandidaat ei ole muutunud, kuid tegemist ei ole Martin Perlinguga. Kandidaadi nime ta enda sõnul ei tea.

Eelmisel reedel siseministri ametist vabastatud Kristian Jaani ütles neljapäeval ERR-ile, et tema konkreetse kandidaadi esitamiseni ei jõudnudki, kuigi valikuvariante oli tal enda jaoks mitu.

Praegu on kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalu, kelle teine ametiaeg lõppeb tuleval aastal ning siseminister peab leidma uue kandidaadi sellesse ametisse.

Neljapäeva lõuna paiku selgus, et õiguskomisjoni koosoleku neljapäevasesse päevakorda märgitud kohtumine jääb ära.

"Valikuprotsess veel käib," ütles ERR-ile siseministeeriumi esindaja. Ühtlasi täpsustas ta, et õiguskomisjoniga plaanitud kohtumine jäi ära, kuna keskerakondlasest Kristian Jaani on vahepeal on valitsusest lahkunud.

Praegu täidab siseministri ülesandeid reformierakondlasest kaitseminister Kalle Laanet.

Järgmisel aastal lõpevad nii kaitsepolitseiameti, päästeameti ning politsei- ja piirivalveameti (PPA) juhtide ametiajad ning siseminister peab leidma neisse ametitesse uued inimesed.

Nimetatud ametite juhid peaks ametisse määrama valitsus siseministri soovitusel.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: