Microsoft loobub pärast 27 aastat Internet Explorerist

Internet Exploreri logo aastal 2004
Internet Exploreri logo aastal 2004 Autor/allikas: SCANPIX/imago/Karo

Microsoft loobub pärast 27 aastat Internet Exploreri tarbijaversioonist.

Ettevõte teatas sellisest plaanist juba eelmisel aastal, kui andis välja Internet Explorer 11.

Veebibrauser Internet Explorer jõudis Windowsi arvutitesse aastal 1995 ja aastaks 2004 oli Internet Exploreri käes 95 protsenti veebibrauserite turust. Praeguseks on domineerivad Google Chrome, Apple'i Safari ja Mozilla Firefox, vahendab BBC.

Windowsi kasutajad, kes soovivad veel kasutada Microsofti loodud veebibrauserit, peavad leppima Microsoft Edge'iga, mis jõudis avalikkuse ette 2015. aastal koos Windows 10-ga.

Internet Exploreri populaarsust on vähendanud teiste, kiiremate veebilehitsejate Chrome'i ja Firefoxi, turuletulek. Samuti on internetikasutus rohkem nihkunud äppidesse ja sotsiaalmeediasse.

Nutitelefonide suurem kasutamine on andnud suure eelise Apple'ile, kelle Safari brauser tuleb telefoniga kaasa, samamoodi on Androidi telefonidel kaasas Google Chrome.

Interneti kasutamine telefonide ja tahvelarvutite kaudu ületas arvutite kaudu internetikasutust 2016. aasta oktoobris sõltumatu veebianalüütika ettevõtte StatCounter järgi.

2022. aastal oli Google Chrome'i turuosa veebilehitsejate seas üle 60 protsendi ning Internet Exploreri ja Microsoft Edge'i turuosa kokku oli napilt alla Mozilla Firefoxi.

Edge'i brauseriga käib kaasas sisseehitatud Internet Exploreri režiim veebiarendajate jaoks, kes tahavad arenduste jaoks imiteerida varasemat veebilehitsejat.

Microsoft teatas, et hingusele mineva veebilehitseja tehnilist tuge jätkatakse Windowsi vanemates versioonides, sh Windows 8.1, Windows 7 Extended Security Updates ja valitud versioonid Windows 10.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: BBC

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: