Läti plaanib küttekulude hinnatõusu tõttu toetada kõiki majapidamisi

Kütmine Lätis
Kütmine Lätis Autor/allikas: Sandra Paegļkalne/Läti Raadio

Läti valitsus plaanib järgmisel küttehooajal hüvitada osaliselt kõigi majapidamiste küttekulude hinnatõusu. Valitsus plaanib selleks kulutada 342 miljonit eurot.

Läti parlamendisaadik Arvils Ašeradens ütles, et toetusmeetmed hinnatõusu ohjeldamiseks tuleks jagada kahte rühma. Esimene pakuks täiendavat toetust väiksema sissetulekuga elanikele, mis hõlmab eluasemetoetuse suurendamist. Küttekulude hinnatõus tahetakse osaliselt hüvitada kõikidele Läti elanikele. Seda abi ei suunata konkreetsele elanikkonnarühmale, vahendas LSM

150 miljonit eurot plaanib riik kulutada keskküttekulude tõusu kompenseerimiseks. 35 miljonit eurot aga gaasiküttekulude tõusu osaliseks hüvitamiseks. Toetust saavad ka majapidamised, kes kütavad oma kodu puidu või soojuspumbaga. 

Sotsiaalminister Gatis Eglitis ütles, et valitsuse kavandatav toetus on hädavajalik. Eglitis siiski hoiatas, et kogu hinnatõusu kompenseerimine siiski ei õnnestu. "Inimesed peavad arvestama kulude kasvuga," ütles Eglitis.

Valitsuse esindajad ei täpsustanud, kui palju küttekulude kompenseerimine suurendab eelarvepuudujääki. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: