Kasvava kuritegevusega hädas USA linn vähendas politsei rahastamist

USA politseinikud California osariigis
USA politseinikud California osariigis Autor/allikas: SCANPIX/AP/Ringo H.W. Chiu

USA-s California osariigis asuva West Hollywoodi linnavolikogu vähendas politseijõudude rahastamist, kuid linnas kasvab üha kiiremini kuritegevus. Linnavõimud otsustasid aga suurendada Venemaa kunstide festivali rahastamist.

West Hollywoodi võimud vähendavad patrullimisel osalevate korrakaitsjate arvu ja suunavad raha ümber relvastamata "julgeolekusaadikutele", vahendas The Times

Politsei eelarve rahastamise vähendamise kriitikud leiavad, et linnavõimud allusid aktivistide survele. Kriitikud juhtisid tähelepanu statistikale, mis näitab, et sel aastal on linnas kasvanud järsult vägivaldne kuritegevus. 

Jaanuarist maini kahekordistus West Hollywoodi  süütamiste arv, võrreldes sama perioodiga 2021. aastal. Varguste arv kasvas 173 protsenti. 

West Hollywoodi linnapea Lauren Meister hääletas politsei rahastamise vähendamisele vastu. "Enamik elanikke ja ettevõtteid ei toeta šerifi eelarve kärpimist," ütles Meister.

"Inimesed on vihased, et organisatsioonid väljastpoolt meie linna dikteerivad volikogule, kuidas linna juhtida," lisas Meister. 

West Hollywoodi volikogu otsustas samuti, et annab Venemaa kunstide festivali eelarvele juurde 14 000 dollarit. 

Eraturvafirma omaniku Russell Stewarti sõnul meeldib kurjategijatele West Hollywoodis tegutseda. "Nad näevad, et linnas on palju moekaid inimesi, kes kannavad lahedaid asju. Samuti on seal kauplused, kus müüakse kvaliteetseid tooteid," ütles Russell. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: