Tehisintellekt hakkab kontrollima Hiina kompartei liikmete lojaalsust

Hiina kommunistid Pekingis istungit pidamas
Hiina kommunistid Pekingis istungit pidamas Autor/allikas: SCANPIX/Xinhua News Agency

Hiina teadlased väidavad, et on välja töötanud tehisintellekti, mis suudab lugeda kommunistliku partei liikmete mõtteid ja muudab nad sel teel vastuvõtlikumaks "mõtteharidusele".

Hefei Riikliku Teaduskeskuse avalduses väidetakse, et uus süsteem suudab lugeda näoilmeid ja ajulaineid, analüüsides, kui vastuvõtlik on partei liige "mõtte- ja poliitilisele haridusele" ning kindlustada sel teel parteilaste kindlameelsuse ja otsustavuse olla tänulik parteile, kuulata parteid ja järgida parteid.

Artikkel kadus internetist küll üsna kähku pärast selle avaldamist 1. juulil, Hiina Kommunistliku Partei asutamise aastapäeval. Välismaiste ekspertide hinnangul näitab avalduse kadumine, et selline tehisintellekt on liig isegi ühiskonna jaoks, kus riik inimeste eraellu lakkamatult sekkub.

Artiklis väideti, et katsealusteks olid 43 kommunistliku partei liiget, kellele loeti poliithariduslikke loenguid, jälgides neid samal ajal tehisintellekti abil. Tehisintellekti loojate sõnul ei ole nende leiutisest kasu mitte ainult parteilaste meelsuse kindlakstegemisel, vaid see aitab ka parteilist haridust huvitavamaks ja sisukamaks muuta.

Partei on juba varem kasutusele võtnud rakenduse, milles saavad Hiina 96,77 miljonit kommunistliku partei liiget teenida punkte artiklite lugemise, lühivideote vaatamise ja küsimustele vastamise eest. Saadud punktide alusel seatakse parteilased hierarhiasse. Ühe päevaga saab teenida 40 punkti, lugedes läbi 4 artiklit, millest igaühe lugemisele kulub 4 minutit, vaadates kolme üheksaminutilist videosalvestust ning vastates kolmele küsimusele.

Toimetaja: Arni Alandi

Allikas: Times

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: