Riik otsib hankega tuumaseaduse eelnõu ajakohastajat

Riigi Tugiteenuste Keskuse hoone.
Riigi Tugiteenuste Keskuse hoone. Autor/allikas: Konstantin Sednev/Eesti Meedia/Scanpix

Riigi tugiteenuste keskus kuulutas välja riigihanke, mille võitja ajakohastab 15 aasta vanuse tuumaseaduse eelnõu ning kaardistab tuumaprogrammiga alustamiseks vajaliku õigusraamistiku.

Teisipäeval avanenud hanke lühikirjelduses öeldakse, et eesmärgiks on analüüsi koostamine olemasolevatest tuuma- ja kiirgusohutuse regulatsioonidest Eestis koos ülevaatega tuumaenergia kasutuselevõtuks vajaminevast õigusraamistikust.

Lisaks peab hanke võitja koostama tuumaseaduse eelnõu väljatöötamiskavatsuse, eelnõu ajakohastama ning koostama selle seletuskirja.

Tuumaseaduse eelnõu on pärit 2007. aastast.

Hanke eeldatav maksumus on 100 000 eurot ning pakkumuste esitamise tähtaeg on 2. august.

Valitsus kiitis mullu aprillis heaks tuumaenergia töörühma loomise.

Töörühma eesmärgiks on analüüsida Eestis tuumaenergia kasutuselevõtmise võimalust ning esitada oma järeldused ja ettepanekud valitsusele. Keskkonnaministril tuleb esitada töörühma tegevuste tulemuste vahearuanne valitsusele hiljemalt tänavu septembris ja lõpparuanne 2023. aasta lõpuks. Muuhulgas peab töörühma lõpparuanne sisaldama valdkondlike õigusaktide kaardistust ja arenguvajadusi koos võimaliku indikatiivse ajakava ja maksumustega.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: