Kallas teatas ametlikult valitsuse tagasiastumisest

{{1657780620000 | amCalendar}}

Peaminister ja Reformierakonna esimees Kaja Kallas tegi neljapäeva hommikul valitsusele ametlikult teatavaks otsuse astuda omal algatusel ametist tagasi ning viis tagasiastumispalve president Alar Karisele. Koos peaministriga astub tagasi kogu valitsus.

Ühtlasi tegi Kallas ettepaneku kutsuda reedel kokku riigikogu erakorraline istung, kus ta küsib mandaati oma uuele valitsuskoalitsioonile Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku erakonnaga.

Peaminister teavitab tavakohaselt oma otsusest tagasi astuda ka presidenti ja riigikogu.

Kallas tegi ka riigikogu esimehele ettepaneku kutsuda 15. juulil kokku erakorraline istung, kus ta teeb poliitilise avalduse ning tutvustab uut koalitsioonilepingut. Seejärel otsustab riigikogu uuele valitsuskoalitsioonile mandaadi andmise.

Arvestades Reformierakonna, Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna kokkulepet moodustada uus koalitsioon, tegi president Alar Karis Kallasele ettepaneku uue valitsuse moodustamiseks.

Eelnevalt rääkis Karis kõigi parlamendierakondade esimeestega, saamaks viimast ülevaadet sisepoliitilistest jõujoontest.

Karis kohtub lähipäevil uue koalitsiooni ministrikandidaatidega, et saada ülevaade nende kavatsustest oma valdkondade poliitilisel eestvedamisel.

Põhiseaduse kohaselt määrab peaministri kandidaadi riigipea ja volitused valitsuse moodustamiseks annab talle parlament. Seejärel nimetab riigipea valitsuse ametisse, misjärel annavad ministrid riigikogu ees ametivande.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: