Koroonaviiruse vastu saab vaktsineerida suuremates keskustes

Lääne-Tallinna keskhaigla vaktsineerimiskeskus
Lääne-Tallinna keskhaigla vaktsineerimiskeskus Autor/allikas: Lääne-Tallinna keskhaigla

Koroonaviiruse vastu vaktsineerida saab praegu peamiselt maakonnakeskustes asuvates haiglates ja tervisekeskustes, samuti üksikutes perearstikeskustes ja apteekides.

Eesti immunoprofülaktika ekspertkomisjoni soovitusel peaksid ennast Covid-19 vaktsiini teise tõhustusdoosiga vaktsineerima eeskätt riskirühmad, kuhu kuuluvad kõik üle 60-aastased inimesed ning üle 12-aastased, kellel on mõne kroonilise haiguse tõttu suurem risk põdeda Covid-19 haigust raskelt.

Juhul, kui nakatumise kasvutrend püsib madal ja haiglakoormus ei hakka oluliselt kasvama, soovitab komisjon võimaldada teist tõhustusdoosi Covid-19 riskirühmadele aktiivselt alates augusti teisest poolest. Esimesel võimalusel peaksid teise tõhustusdoosi tegema kõik hooldekodude elanikud, sealsed töötajad ja tervishoiutöötajad, kes puutuvad kokku patsientidega ning ka inimesed, kes ei ole vaktsineerimiskuuriga veel alustanud või teinud esimest tõhustusdoosi, teatas haigekassa.

Alates 18. juulist on kõigil soovijatel võimalik endale teiseks tõhustusdoosiks aega broneerida digiregistratuuris, kui viimasest doosist või Covid-19 põdemisest on möödas vähemalt kuus kuud. Kuigi ekspertkomisjon on andnud soovituse, et neljanda doosi võiksid teha eeskätt riskirühma kuuluvad inimesed, saavad soovi korral ennast vaktsineerida ja selleks digiregistratuuris aega broneerida ka kõik riskirühma mittekuuluvad inimesed.

Vaktsineerimiskabinetid asuvad valdavalt maakonnakeskustes ja suuremates linnades, näiteks Võrumaal saab vaktsineerida vaid Lõuna-Eesti haiglas, Viljandimaal Viljandi haiglas, Jõgevamaal Jõgeva haiglas.

Vaktsineerimiskabinettide registreerimise ja lahtiolekuaegade kohta saab uurida veebilehelt vaktsineeri.ee.

Osaliselt vaktsineerivad praegu inimesi ka perearstid ning selleks peaks esmalt võtma ühendust oma perearstikeskuse registratuuriga. Liikumispuudega inimestel on võimalik vaktsiinisüst saada kodus ja vaktsineerimist viivad sel juhul läbi koduõed. Kodus vaktsineerimise soovist peaks inimene teada andma oma perearstile või haigekassa klienditeeninduse telefonil +372 669 6630.

Hospitaliseerimist arvestava riskimaatriksi järgi on koroonaviiruse leviku riskitase Eestis praegu keskmine.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: