Prantsusmaa võib häda korral Saksamaale oma gaasi pakkuda

Gaasitorud Prantsuse lipu taustal.
Gaasitorud Prantsuse lipu taustal. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Prantsuse energeetikaministeeriumi ametnike sõnul võib Pariis anda Saksamaale 20 teravatt-tundi gaasi, kui seal talvel gaasipuudus peaks tekkima.

Euroopa suurima majandusega Saksamaa on ka suurim Vene gaasi importija, kuid Ukrainale kallale tungimise tõttu teravnenud suhted Venemaa ja Lääne vahel on häirinud ka gaasivarustust ning võimalikuks peetakse ka gaasitarnete täielikku peatumist.

"Me suudame tarnida Saksamaale 130 gigavatt-tundi päevas. See teeb talve kohta umbes 20 teravatt-tundi gaasi, mis oleks umbes viis protsenti meie oma tarbimisest," ütles anonüümsust palunud ametnik uudisteagentuurile Reuters.

20 teravatt-tundi oleks umbes kaks protsenti Saksamaa gaasitarbimisest.

Gaasi transportimine Prantsusmaalt Saksamaale nõuab siiski mitmeid tehnilisi ümberkorraldusi ja aega, et muuta ka praegu kehtivaid regulatsioone, ütlesid ametnikud.

Üks teemasid on ka see, et Prantsusmaa lisab seal müüdavasse gaasi ohutuse eesmärgil lõhna-aineid, Saksamaal aga nii ei teha. Gaasist lõhna eemaldamiseks vaja mineva deodoreerimisjaama käivitamine võtaks aga ligi poolteist aastat.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: