Alates 1. augustist paberlehed esmaspäeviti poodidesse ei jõua

Ajalehed.
Ajalehed. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Alates augustist lõppeb esmaspäeviti nelja paberlehe müük müügipunktides, kuna ajakirjanduse hulgimüüja Lehepunkt otsustas majanduslikel põhjustel esmaspäeviti oma tarned lõpetada. Muudatus ei puuduta paberlehtede tellijaid.

Esmaspäeviti ei saa jaemüügist enam Õhtulehe, Eesti Päevalehe, Postimehe ning Lõuna-Eesti Postimehe paberlehte, kuna need on Eestis müüdavast ajakirjandusest ainsad esmaspäeval ilmuvad väljaanded, teatas ettevõte.

Oma kodulehel põhjendas Lehepunkt otsust turusituatsiooniga, kus kütusehinnad on teinud väga suure tõusu, Lehepunkti portfell on vähenenud kolmandiku võrra seoses Venemaa päritoluga toodete vahendamise lõpetamisega ja müügidünaamika muutusega.

"Arvestades tänaseid tööjõukulusid, kütusekulu ning mõju keskkonnale, ei ole esmaspäevane tarnepäev enam jätkusuutlik. See otsus ei tulnud meile kergelt, ent tuli leida majanduslikult parim lahendus, mis mõjutaks lehelugejat kõige vähem," selgitas Norra ettevõttele Reitan Convenience AS kuuluva Lehepunkti tegevjuht Kristo Heinmaa pressiteate vahendusel.

Ettevõtte teatel müüakse just esmaspäeviti müügipunktides kõige vähem paberlehti. Erinevus teiste nädalapäevadega on suisa mitmekordne, kuid väljaannete müügipunktidesse viimiseks läbivad Lehepunkti autod ühtmoodi igal ööl 5000 kilomeetrit.

"Esmaspäevasest tarnepäevast loobumine tagab kvaliteetse teenuse jätkamise teistel päevadel ehk selle, et alates augustist jõuavad värsked paberväljaanded müügipunktidesse üle Eesti viiel hommikul nädalas," ütles Heinmaa. 

Lehepunkti tegevjuhi sõnul ei puuduta tarnepäevade muutus Õhtulehe, Eesti Päevalehe, Postimehe ning Lõuna-Eesti Postimehe tellijaid, vaid ainult nende paberlehtede esmaspäevast kättesaadavust müügipunktidest.

Teiste riikide kogemuse näitel pole esmaspäevase ajakirjanduse tarnepäeva lõpetamine ka erakordne samm, märkis ettevõte. "Pigem oli unikaalne ning erakordne luksus senine kuuel päeval nädalas toimunud tarne. Näiteks Lätis ja Leedus jõuavad paberlehed müügipunktidesse vaid neljal päeval nädalas," lisas Heinmaa. Rootsis, Norras ja Taanis on seevastu ajakirjanduse hulgimüük jagatud erinevate teenusepakkujate vahel, kes tagavad tarne erinevatel päevadel ja marsruutidel.

Lehepunkt OÜ alustas ajakirjanduse hulgimüügiga 2000. aastal. Ettevõte tagab enamiku Eestis müüdavate ajalehtede ja ajakirjade jõudmise igal ilmumispäeva hommikul trükikodadest supermarketitesse, kauplustesse, kioskitesse ja bensiinijaamadesse.

Lehepunktil on Eestis umbes 1400 ajakirjanduse müügipunkti.

Ettevõtte valikus on ligi 800 erinevat perioodilist väljaannet (sealhulgas 300 kodumaist ja 500 välismaist väljaannet). Lisaks pakub Lehepunkt transporditeenust, ajakirjanduse pakkimis-, komplekteerimis-, sorteerimis-, markeerimis- ja kiletamisteenust.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: