Audiitor avastas ülikooli kliinikumis miljonite eest riigihangete rikkumisi

Tartu Ülikooli kliinikum.
Tartu Ülikooli kliinikum. Autor/allikas: Tartu ülikooli kliinikum

Tartu Ülikooli kliinikumi 2021. aasta majandustehinguid uurides leidis audiitorbüroo LK Konsultatsioonid riigihangete rikkumisi ostudelt kokku viie miljoni euro väärtuses, kirjutab Postimees.

Nimetatud puudusi kliinikumi 2021. aasta majandusaasta ligi sajaleheküljelisest aruandest aga ei leia, sest nende avaldamist otsesõnu ei nõuta, märgib ajaleht.

Vandeaudiitor tuvastas riigihangete seaduse rikkumisi 2021. aastal kliinikumi ostudelt kokku 5,051 miljoni euro ulatuses: konsolideerimisgrupi väliste ettevõtetega 2 798 000 eurot; kliinikumi tütarettevõtetega 595 000 eurot; konsolideerimisgrupi väliste ettevõtetega 595 000 eurot olukorras, kus sõlmitud hanke- või raamleping oli lõppenud; teiste tervishoiuteenuse osutajatega 1 063 000 eurot.

Aastaaruannetest välja jäänud vandeaudiitorite järeldustega pääseb lisaks asutuse juhatusele ja nõukogule tutvuma ka riigikontroll.

Riigikontrolli kommunikatsioonijuht Priit Simson ütles ajalehele, et riigikontrolöri hinnang koondaruandele avalikustatakse augusti lõpus, aga see pole esimene kord, kui nendeni jõuab info riigihangete korralduse puuduste kohta haiglates.

Tänavustest rikkumistest informeeris riigikontroll eraldi märgukirjaga sotsiaalministeeriumi ja rahandusministeeriumi.

Allikas: Postimees

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: