Enamik briti valijatest toetab elektriettevõtete taasriigistamist

Söeelektrijaama jahutustornid Nottinghami lähistel
Söeelektrijaama jahutustornid Nottinghami lähistel Autor/allikas: SCANPIX/EPA/NEIL HALL

Ühendkuningriigi konservatiivse erakonna ja briti tööerakonna valijate enamus toetab briti elektriettevõtete taasriigistamist, kui teisiti ei ole võimalik elektri hinda alandada.

Briti tooride valijatest 72 protsenti toetab elektriettevõtete taasriigistamist, kui Briti valitsus ei suuda muul viisil elektri hinda odavamaks teha. Riigistamist toetab ka 72 protsenti liberaaldemokraatide valijatest ja lausa 82 protsenti tööerakonna valijatest, vahendab The Guardian.

Küsitlusuuringu avaldas organisatsioon 38 Degrees, kelle küsitluse järgi toetavad valijad ülekaalukalt ka briti tööerakonna ettepanekut panna elektrile hinnalagi.

Hinnalage toetab 86 protsenti küsitlusele vastanutest ning 85 protsenti tooride valijatest ja 84 protsenti liberaaldemokraatide valijatest. Tööerakonna valijatest toetab hinnalage 90 protsenti.

Elektrihindade külmutamine paneb konservatiivse erakonna juhi kandidaatidele Liz Trussile ja Rishi Sunakile täiendava surve. Truss on varem väljendanud valmidust toetada rahaliselt ja maksusoodustustega ainult neid, kes on majanduslikult kõige ebakindlamas olukorras.  

Rishi Sunak on avalikult toetanud elektrile kohalduva käibemaksu alandamist ning lubas tutvustada ulatuslikumat abipaketti augusti teises pooles.

Küsitlusele vastanutest 50 protsendi sõnul tuleks madalama sissetulekuga inimesi rohkem aidata ning 40 protsendi sõnul tuleks kõiki rohkem aidata. Konservatiivide valijatest soovib lausa 45 protsenti kõigi toetamist.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: The Guardian

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: