Saksa majandusminister välistas tuumajaamade allesjätmise

Saksamaa majandusminister Robert Habeck.
Saksamaa majandusminister Robert Habeck. Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Saksamaa majandusminister Robert Habeck välistas võimaluse, et riik pikendab sulgemisele määratud kolme tuumajaama kasutamisaega, öeldes, et sellega suudetaks säästa vaid kaks protsenti gaasi kasutusest kogu riigis.

Kaks protsenti säästu gaasi tarbimises ei ole piisav põhjus, et pikendada allesjäänud kolme tuumajaama eluiga, ütles Habeck pühapäeval.

Saksamaa sulgeb viimased kolm tuumajaama selle aasta lõpus, vastava otsuse tegi endise kantsleri Angela Merkeli valitsus pärast Fukushima tuumajaama katastroofi Jaapanis 2011. aastal.

"See oleks vale, arvestades, kui vähe me sellega säästaksime," põhjendas Habeck tuumajaamade sulgemise otsuse juurde jäämist.

Samas märkis Habeck, et on avatud võimalusele jätta alles tuumajaam Baieri liidumaal, kui varustuskindluse analüüs seda talvel energiakriisi tekkimise vältimiseks soovitab. Vastav analüüs valmib mõne nädala jooksul.

Baieri liidumaa sõltub suuresti gaasil töötavatest elektrijaamadest ning seal on vähe kivisöest ja tuulest elektrit tootvaid jaamu.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: