X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Koroonaviirusega nakatumine on Eestis läinud langusesse

Kaubanduskeskuse sissepääs
Kaubanduskeskuse sissepääs Autor/allikas: (Siim Lõvi /ERR)

Terviseameti ülevaate andmeil on koroonaviirusega nakatumine ning selle tulemusel haiglasse sattumine mõlemad juba teist nädalat langustrendis.

Terviseameti nakkushaiguste osakonna juhataja Hanna Sepa sõnul lisandus eelmisel nädalal 3606 haigusjuhtu, millest 1426 olid laboratoorselt kinnitatud ja 2180 kliiniliselt diagnoositud.

"Eelmise nädalaga võrreldes vähenes haigestumus 13,2 protsendi võrra, laboratoorselt kinnitatud juhtude arv vähenes 26,2 protsenti ning kliiniliselt diagnoositud juhtude arv püsib stabiilsena. Uue nädalaga võib oodata veidi alla 1300 laboratoorselt kinnitatud juhu," selgitas Sepp.

Nakatamiskordaja R on püsivas langustrendis (0,85), eelmisel nädalal oli ta 0,94 ja üle-eelmisel 1,03.

Hospitaliseerimist arvestava riskimaatriksi järgi on koroonaviiruse leviku riskitase keskmine.

Viimase seitsme päeva keskmine Covid-19 tõttu hospitaliseeritute arv on langenud 8,3 pealt 7,9 peale. 33. nädalal avati haiglates 90 uut Covid-19 haigusjuhtumit, mis on eelmisest nädalast 39 juhtumit vähem.

Esmaspäevahommikuse seisuga viibis haiglas 117 inimest, neist intensiivravil viis, kellest kolm olid juhitaval hingamisel. Nädala jooksul suri viis inimest, kelle keskmine vanus oli 77 aastat. Tõenäoliselt püsib sel nädalal hospitaliseeritute arv 110 juures.

33. nädalal jagunesid haigestunud järgmiselt: vaktsineerimata isikuid 464, pooleli oleva kuuriga isikuid 43 ning lõpetatud kuuriga isikuid 919.

Viimase seitsme päeva haigestumus oli langustrendis kümnes ja kasvutrendis viies maakonnas. Suurem kasv oli Jõgevamaal, Saaremaal, Läänemaal ja Raplamaal. Suurim langus oli Võrumaal, Viljandimaal ja Ida-Virumaal.

Toimetaja: Renate Tolmats

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: