X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Leedu: Balti riigid, Poola ja Soome võivad üheskoos kehtestada viisakeelu

Leedu välisminister Gabrielius Landsbergis
Leedu välisminister Gabrielius Landsbergis Autor/allikas: Gabrielius Landsbergis / D. Umbraso/LRT foto.

Leedu välisministri Gabrielius Landsbergise sõnul otsitakse Vene Föderatsiooni kodanike viisakeelule üle-euroopalist lahendust, aga kui seda ei suudeta saavutada, siis võivad Venemaaga piirnevad Euroopa Liidu liikmesriigid sellise keelu ühiselt ise kehtestada.

Leedu välisminister Gabrielius Landsbergis teatas teisipäeval Leedu ajakirjanikele, et kui Vene kodanikele ei suudeta Euroopa Liidu tasandil kokku leppida viisakeeldu, ei välista minister regionaalsel tasandil kokkulepet, mis hõlmaks Balti riike, Poolat ja võimalusel Soomet.

Landsbergise sõnul oleks Euroopa Liidu tasandi kokkulepe siiski kõige jätkusuutlikum ja õiguslikult korrektsem lähenemine, vahendab Leedu rahvusringhääling LRT.

Leedu oli üks esimesi riike, kes hakkas piirama Vene kodanikele Schengeni viisade väljastamist.

Vene kodanikele viisakeelu kehtestamist on avalikult toetanud ka Eesti ja Euroopa Liidu eesistujariik Tšehhi vabariik. Soome on samuti teatanud Vene kodanikele antavate viisade arvu suurest vähendamisest.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: LRT

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: