Jaapan plaanib rajada uusi tuumareaktoreid

Kashiwazaki-Kariwa tuumajaam Loode-Jaapanis
Kashiwazaki-Kariwa tuumajaam Loode-Jaapanis Autor/allikas: SCANPIX/Kyodo News via AP, File

Üle 10 aasta peale Fukushima tuumareaktori õnnetust on Jaapani valitsus teatanud kavatsusest panna taas tööle seisma pandud tuumareaktorid ning rajada uusi tuumajaamu, vahendab Bloomberg.

Jaapani peaminister Fumio Kishida teatas kolmapäeval, et Jaapani valitsus kavatseb uurida võimalusi arendada välja ja ehitada riigile uued tuumareaktorid.

Jaapanis on viimasel ajal hakatud muretsema elektri varustuskindluse üle suvise kõrge elektritarbimise pärast. Samuti soovib saareriik vähendada enda sõltuvust energiakandjate impordist.

Kishida sõnul soovib Jaapan samuti taas tööle panna seitse tuumareaktorit, mis oleks töös alates järgmisest suvest. Peaministri sõnul on see samm osa Jaapani rohepöördest.

Kishida valitsus on varem kaalunud tuumaenergia osakaalu laiendamist riigis, kuna ekstreemsed ilmastikuolud ja üleilmne kütusepuudus on muutnud riigi elektriga varustamise keeruliseks.

Vanade reaktorite taaskäivitamine võib võtta aastaid, kuna nende käivitamiseks peavad andma heakskiidu ka kohalikud omavalitsused.

Jaapani valitsus andis ametnikele samuti suunise kaaluda tuumajaamade kasutusea pikendamist 60-le aastale.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Bloomberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: