Välisministeerium avaldas naftaimpordiks erandit taotlenud firmade nimekirja

{{1661879400000 | amCalendar}}
Kütusevagunid.
Kütusevagunid. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Välisministeerium avaldas nimekirja ettevõtetest, kes on taotlenud erandeid naftatoodete impordi jätkamiseks Venemaalt üleminekuperioodil.

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul ei saa ettevõtete nime, tegevusvaldkonda ja erandi taotlemise fakti käsitleda ärisaladusena ning nimekirja avaldamisega ei rikuta ärisaladuse reegleid.

"Olen veendunud, et Eesti avalikkusel on põhjendatud huvi teada, millised Eesti ettevõtted on üleminekuperioodiks taotlenud erandeid naftakaubanduse alase äritegevuse jätkamiseks Venemaaga," ütles Reinsalu.

"Eesti on esitanud ettepanekud uueks Euroopa Liidu sanktsioonipaketiks, mis tõkestaksid täiendavalt Euroopa Liidu energiakaubandust Venemaaga," lisas ta.

Erandit on taotlenud Flexoil OÜ, Marine Energy Solutions OÜ, Baltic Marine Bunker AS, Eurodelta OÜ, Manoir Energy OÜ, Westnbalticoil OÜ, SIA ImplexOil, Alexela Bunkering OÜ, GazTrans Eesti OÜ, Stacroloft Inc, Fillenergi OÜ, Himbalt Trade OÜ, Eesti Aviokütuse Teenuste AS, Aurum Invest OÜ, Venkon Group OÜ, LITASCO SA, VNK AS, TRAFIGURA PTE LTD, AS Liwathon E.O.S, AS Operail, United Stream OÜ, Skinest Veeremi OÜ, AS NT Bunkering, Nord Terminals AS, Baltia Trading Company OÜ, Petrohim International Carriers OÜ, City Sky OÜ ja Altairbalt OÜ.

Alexela teatas, et varem Alexela Logistics AS nime kasutanud Nord Terminals AS ja kütusefirmaga omanikke jagav Alexela Bunkering on puhtalt transiidiettevõtted, millel pole ühtegi lepingulist vene klienti ja kumbki pole deklareerinud ühtegi tonni kaupa siseriiklikku tarbimisse.

"Ei Nord Terminals ega Bunkering pole taotlenud mingisuguseid erandeid, vaid deklareerinud nõudmiste kohaselt enne sõda sõlmitud lepingud ja tehinguid Vene osapoolega ei ole kumbki ettevõte teinud," teatas ettevõte.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: