Lääs ei kavatse Venemaa korraldatud libareferendumeid Ukrainas tunnustada

Lääneriikide juhid. Paremal kõige ees Saksa kantsler Olaf Scholz, keskel Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen, kellele nõjatub USA president Joe Biden. Bideni poole vaatab Prantsusmaa president Emmanuel Macron.
Lääneriikide juhid. Paremal kõige ees Saksa kantsler Olaf Scholz, keskel Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen, kellele nõjatub USA president Joe Biden. Bideni poole vaatab Prantsusmaa president Emmanuel Macron. Autor/allikas: SCANPIX/IMAGO/Eibner

Prantsusmaa president Emmanuel Macron nimetas referendumeid küüniliseks sammuks ja paroodiaks. Libareferendumite korraldamise mõistsid hukka ka USA ning Saksamaa, vahendab Reuters.

Prantsusmaa president Emmanuel Macron kinnitas, et rahvusvaheline üldsus ei kavatse tunnustada Venemaa korraldatud libareferendumeid Ukrainas.

Macroni sõnul on Venemaa teadaanne omamoodi paroodia ning "kui Donbassi referendumi idee poleks nii traagiline, siis see oleks naljakas".

Saksamaa kantsler Olaf Scholz kinnitas samuti, et Vene vägede kontrolli all olevatel okupeeritud Ukraina aladel korraldatud võltsreferendumite tulemusi ei ole kavas tunnustada.

Scholz hoiatas lisaks, et Venemaa võib püüda peatada Musta mere viljakokkulepet, mille abil Ukraina on mere kaudu saanud oma teravilja eksportida maailmaturule.

USA Valge Maja rahvusliku julgeoleku nõukogu nõuniku Jake Sullivani sõnul püüab Venemaa referendumite abil värvata okupeeritud aladelt uusi vägesid peale kaotusi lahinguväljal.

Sullivani sõnul teotavad Venemaa korraldatud võltsreferendumid suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse printsiipe.

Sullivani sõnul kavatseb libareferendumid maha laita ka USA president Joe Biden oma kolmapäevases kõnes ÜRO-s. Sullivan kinnitas, et USA ei kavatse kunagi tunnistada selliste libareferendumite tulemusi.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: