Ksenija Sobtšak põgenes Venemaalt Leetu

Ksenija Sobtšak
Ksenija Sobtšak Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Maxim Shemetov

Kolmapäeval teatas Vene riigimeedia, et riigist on põgenenud uudisteankur ja meediaettevõtte juht Ksenija Sobtšak. Viimastel andmetel põgenes naine Leetu.

Vene võimud tegid läbiotsimise Šobtšaki villale väljaspool Moskvat seoses talle kuuluva meediaettevõtte juhi vahistamisega, vahendas The Moscow Times.

Sobtšak kandideeris 2018. aastal Venemaa presidendiks. Välisluureamet hindas tollal, et Šobtšak oli üks kahest Kremli valitud vastaskandidaadist Putinile.

Vene uudisteagentuuri TASS teatel lahkus Sobtšak Venemaalt teisipäeva hilisõhtul.

Ametivõimude segadusse ajamiseks ostis Sobtšak eile internetist lennupiletid Dubaisse ja täna Türki. Seetõttu ootasid Vene võimud naist Moskva Vnukovo lennujaamas.

TASS-iga suhelnud Vene julgeolekuteenistuste väitel suundus naine hoopis Valgevene kaudu Leetu.

Vene julgeolekujõududega seotud Telegrami kanal 112 jagas Sobtšaki elamu läbiotsimisest videot.

Enne Sobtšaki põgenemist vahistati tema meediaettevõtte tegevjuht

Läbiotsimine Sobtšaki elamule järgnes Sobtšakile kuuluva meediaettevõtte Ostrozhno, Media tegevjuhi Kirill Suhhanovi vahistamisele.

Suhhanov võeti teisipäeval vahi alla.

Meest süüdistati Telegrami kaudu valitsusametnikelt väljapressimises.

Süüdistuste kohaselt olevat Suhhanov survestanud valitsusametnikke, et raha saamata kajastatakse nende tegevusi Sobtšaki Telegrami kanalites negatiivselt.

Sobtšak viitas oma Telegrami postituses, et Suhhanovi vahistamine on seotud Vene valitsuse otsusega suruda Venemaal alla iseseisev meedia.

Eelmine kuu teatas Vene meedia, et Sobtšaki vastu on algatatud juurdlus, kuna ta olevat levitanud Vene relvajõudude kohta valeinfot.

Ksenija Sobtšak on Anatoli Sobtšaki tütar.

Viimane oli Peterburi esimene demokraatlikult valitud linnapea, kes andis Vladimir Putinile tema esimese olulise poliitilise ametikoha.

Sobtšak on tuntud ka kui Putini ristitütar.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: The Moscow Times, Tass

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: