Inflatsioon aeglustus oktoobris 22,4 protsendile

{{1667206380000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Statistikaameti esialgse kiirhinnangu järgi kerkis tarbijahindade harmoneeritud indeks oktoobris aastavõrdluses 22,4 protsenti. Septembriga võrreldes langes tarbijahinnaindeks oktoobris aga 1,6 protsenti.

Kuu varem ehk septembris kasvasid hinnad aastaga 24,2 protsenti, millega oli Eesti inflatsioon euroala kiireim.

Euroalal kiirenes inflatsioon oktoobris 10,7 protsendini, septembris oli näitaja 9,9 protsenti, selgub Eurostati kiirhinnangust.

Enim mõjutasid euroala inflatsiooni aastaga 41,9 protsenti tõusnud energiahinnad, selle järel aastaga 13,1 protsenti kerkinud toidu, alkoholi ja tubaka hinnad.

Eesti inflatsioon oli oktoobris endiselt euroala kiireim, Eestile järgnesid 22 protsendiga Leedu ja 21,8 protsendiga Läti. Balti riikide järel oli oktoobris kiireim inflatsioon Hollandis, kus tarbijahinnad kerkisid aastaga 16,8 protsenti.

Kõige aeglasem oli oktoobris inflatsioon möödunud aasta oktoobriga võrreldes Prantsusmaal, kus see ulatus 7,1 protsendini. Sellele järgnes Hispaania 7,3 protsendiga.

Kuuvõrdluses langes tarbijahinnaindeks lisaks Eestile ka 1 protsendi võrra Hispaanias ja 0,6 protsenti Maltal.

Eestis on igakuine inflatsiooninumber olnud alates maikuust üle 20 protsendi.

Kõige kõrgem oli tarbijahindade tõus augustis, kui hinnad kerkisid aastavõrdluses 25,2 protsenti. Üle 20 protsendi on näitaja olnud ka Lätis ja Leedus.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: