Krista Aru nõustus Tartus sotside nimekirjas kandideerima

Krista Aru
Krista Aru Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Ajakirjandusteadlane ja praegune Tartu Ülikooli raamatukogu direktor Krista Aru kandideerib eelseisvatel riigikogu valimistel sotsiaaldemokraatide Tartu linna nimekirjas, partei liige Aru ei ole.

Mis kohale Aru valimisnimekirjas asetub, pole veel teada. Erakonna Tartu piirkonna kandideerijate nimekiri ja selle järjestus kinnitatakse detsembri alguses toimuval piirkonna üldkogul, teatas sotside pressiesindaja.

Aru on ajakirjandusteadlane ja museoloog, aastatel 1995-2006 oli ta Eesti Kirjandusmuusemi direktor ning 2006-2012 ERM-i direktor. Aru on olnud riigikogu XIII koosseisu liige (2015–2019).

Valimisnimekiri on Tartu sotsid hiljuti tülli ajanud. Erakonna Tartu piirkonnast on lahkunud mitu liiget, kes põhjendasid äraminekut ebasõbraliku juhtimiskultuuri ning juhatusele meelepäraste inimeste soosimisega. Ka abilinnapea Gea Kangilaski esitas erakonnast lahkumise avalduse.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: