Riik toetab erameedia venekeelse sisu tootmist miljoni euroga

Ajalehed.
Ajalehed. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Kultuuriministeerium esitas kooskõlastamiseks ja arvamuse avaldamiseks kultuuriministri määruse, millega toetatakse Eesti erameedia venekeelse sisu tootmist järgmisel aastal kokku miljoni euroga.

Määruse seletuskirjas kirjutatakse, et projekt aitab Eesti sõltumatul erameedial luua ja edastada venekeelset inforuumi tasakaalustavat ja ühist inforuumi kujundavat ajakirjanduslikku sisu ning seeläbi toetada Eesti ühiskonna sidusust.

Toetuse andmise eesmärk on tugevdada olemasolevate Eesti eraõiguslike venekeelsete väljaannete toimetusi, et muuta Eesti venekeelse ajakirjanduse sisu professionaalsemaks ja mitmekesisemaks. Toetuse abil toodetud ja avaldatud meediasisu, sh originaaluudised peavad olema avalikkusele tasuta kättesaadavad.

Taotleja võib olla Eestis registreeritud eraõiguslik juriidiline isik, kes annab välja meediaväljaandeid, kellel on 1. mai 2022. aasta seisuga nii eesti- kui ka venekeelne toimetus ning kes järgib Eesti ajakirjanduseetika koodeksit. Taotleja osanik või aktsionär ei tohi olla kohaliku omavalitsuse üksus või kohaliku
omavalitsuse üksuselt saadav tulu ei moodusta tema kogutulust üle 50 protsendi.

Toetuse minimaalne summa on 10 000 eurot ja maksimaalne summa 300 000
eurot ühe taotluse kohta. Omafinantseeringu nõuet ei ole. Taotlusvooru maht on 1 000 000 eurot.

Abikõlblikkuse periood algab 1. jaanuarist 2023 ja kestab kuni 31. detsembrini 2023.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: