X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Eesti kingib Ukrainale 27 liinibussi

Eelmised bussid Žõtomõri oblastile transpordi taastamiseks asusid teele septembri lõpus.
Eelmised bussid Žõtomõri oblastile transpordi taastamiseks asusid teele septembri lõpus. Autor/allikas: Välisministeerium / Flickr

Välisministeerium koostöös majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning transpordiametiga saadab Ukrainasse 27 liinibussi, et aidata taastada sealset transporditeenust. Eesti lionspiirkond saadab Ukrainale 13 elektrigeneraatorit.

"Selleks, et aidata Ukraina ühiskonnal paralleelselt sõjaga võimalikult inimväärselt toimida, tuleb Ukrainat lisaks sõjalise ja poliitilise abi andmisele toetada ka humanitaarabiga. Liinibusside kinkimisega saame anda vajaliku panuse Ukraina inimeste abistamisse nende igapäevatoimetustes," ütles välisminister Urmas Reinsalu. 

Varem on Eesti Ukrainale andnud 17 liinibussi, mis anti Butša piirkonna ja Žõtomõri oblasti kohalike omavalitsuste esindajatele üle tänavu juunis ja septembris. 27 bussi on plaanis Ukrainasse saata novembris ja detsembris. 

Välisministeerium plaanib koos Tallinna linnaga saata lähiajal Ukrainasse ka kaks kiirabiautot.

Eesti lionsid saadavad Ukrainasse elektrigeneraatoreid

Eesti lionspiirkonna algatatud kampaania "Valgust ja soojust Ukrainale" raames on Ukraina varjendites tegutsevate koolide ja lasteasutuste abistamiseks hangitud 13 elektrigeneraatorit, mis lähevad teele lähipäevil.

Eesti lionspiirkonna kuberneri Alar Rästa sõnul on viimased uudised Ukrainast taas kahjuks üsna õudsed.  Raketirünnakute tõttu on tugevalt kannatanud elektrivarustus, mis suurendab nõudlust elektrigeneraatorite järele.

"Ukraina lionsid pöördusid meie poole abipalvega, et kiiresti on tarvis tavalisest võimsamaid elektrigeneraatoreid varjendites pimeduses ja külmas tegutsevatele koolidele ja lasteasutustele.

Eesti lionsid on kogutud annetuste eest tänaseks hankinud 13 elektrigeneraatorit, mis lähipäevil Ukrainasse saadetakse," lisas Rästa.

Lisaks osaleb Eesti lionspiirkond koos teiste põhjamaade lionsitega piirkondlikus elektrigeneraatorite Ukrainasse tarnimise projektis, millega tahetakse hiljemalt jõuludeks saata seitsme riigi ühistarnena Ukrainasse 100 elektrigeneraatorit.  

Lionsklubide Eesti piirkond on suurim heategevusorganisatsioon Eestis, kuhu kuulub 1200 liiget. Kokku tegutseb Eesti erinevates piirkondades 60 lionsklubi. 

Elektrigeneraatorid on peagi Ukraina poole teel. Autor/allikas: Eesti lionspiirkond

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: