Patarei merekindlus sai ehitusloa, ehitus algab 2023

Tallinnas mere ääres asuv Patarei merekindluse hoonekompleksi arendaja US Real Estate (USRE) sai Tallinna linnaplaneerimise ametilt loa ehituse alustamiseks, ehitustööd algavad järgmisel aastal.

Patarei merekindluse eelprojekt sai valmis 2022. aasta märtsis ning seejärel alustas USRE ehitusloa taotlemisega. Paralleelselt eelprojektiga koostatud hoonekompleksi põhiprojekt valmis juulis ja augustis kuulutati välja ehitushange. Patarei merekindluse ümberehitus algab 2023. aastal, teatas USRE.

Kompleks peaks valmima 2026. aastaks ning hoonekompleks saab olema segu ajaloolisest ja kaasaegsest arhitektuurist, märkis USRE.

Muinsuskaitse all oleva kompleksi projekteerimisega tegeles enam kui 100 inimest – kaasatud oli 33 projekteerimisettevõtet ning erinevad uuringu- ja konsultatsiooniettevõtted. Ehitusloa protsessi menetles 16 ametkonda.

Kompleksis on kokku 32 200 ruutmeetrit üüripinda, kuhu tulevad kontorid, restoranid, kohvikud, sündmuskeskus, toidupood, pagaritöökoda, lillepood, lemmikloomakauplus, pruulikoda, noorte huvikeskus, kunstigalerii ja muuseum. Merepoolsele küljele arendatakse 310-meetrine promenaad, mis ühendab Kalaranna kvartali ja Noblessneri.

"Praegu taotleme merekindluse kõrval asuva Vesilennuki 2 kinnistu uute hoonete ehitusluba ja loodame selle koostöös heade ametnikega veel käesoleval aastal kätte saada," ütles ütles US Real Estate ehitusdirektor Tarmo Pohlak. 

"Patarei merekindluse kordategemine on oluline investeering meie ajaloolise pärandi säilitamisel ja linna merele avamisel. Seetõttu hoiame  linnavalitsuses pöialt, et halvenev majanduskeskkond ei takistaks merekindluse renoveerimist ja ehitus läheks võimalikult kiiresti käima," ütles Tallinna linnaplaneerimise juhataja asetäitja Oliver Alver.

US Real Estate on Urmas Sõõrumaale kuuluv kinnisvaraettevõte.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: