Leht: Simsonil ei pruugi olla luba EL-i ja NATO salastatud teabele

Kadri Simson
Kadri Simson Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Eesti Päevaleht kirjutas teisipäeval, et Euroopa Komisjoni energiavolinik Kadri Simson annab ümmargusi vastuseid küsimusele, kas tal on juurdepääs EL-i ja NATO salastatud teabele. Simsoni sõnul on tal kõik töö tegemiseks vajalikud load olemas.

Kui Eesti Päevaleht küsis Simsonilt, kas tal on olemas EL-i ja NATO salastatud teabele juurdepääsuks vajalikud load, vastas kõrgeim eesti euroametnik korduvalt järgmiselt: "Mul on kõik vajalikud tingimused täidetud oma töö tegemiseks."

Täpsustava küsimuse peale, kas see tähendab, et juurdepääsuload on olemas, kordas Simson äsja mainitud lauset ja lisas: "Kui NATO kutsub briifingule, siis seal ma ka käin." Kuivõrd NATO infotunnid võivad olla salastatuselt eri tasemega, ütles Simson edasise pinnimise peale: "Ma ei tegele NATO sõjalise planeerimisega ega hakka ka tegelema."

Küll tunnistas volinik, et tal ei ole Eesti riigisaladuse ligipääsu luba. "Mulle pakuti osaleda Eesti julgeolekubriifingutel. Selle eelduseks oleks olnud Eesti riigisaladuse luba. Tõesti, sellest ma loobusin, sest ma ei leidnud, et mulle oleks seda vaja olnud või mul oleks selleks aega," märkis Simson.

Lehe andmetel on Eesti ministritel juurdepääsuluba NATO ja EL-i salajasele teabele olemas või saavad nad selle lähiajal.

Toimetaja: Mari Peegel

Allikas: Eesti Päevaleht

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: