Transpordiamet hoiatab raskete ilmaolude eest Saaremaal

{{1670653920000 | amCalendar}}
Tee olukord Valjala kandis kell 8
Tee olukord Valjala kandis kell 8 Autor/allikas: Tark Tee

Transpordiamet kehtestas laupäeval kell 6 Saare maakonna riigiteedel rasketest ilmaoludest tingitult erilise hoolderežiimi, sest rohke lumesaju ja tuisu tõttu Lääne-Eestis on liiklus sealsetel teedel häiritud.

Transpordiamet palub piirkonna elanikel riigiteedele erilise vajaduseta mitte sõita. Raskeveokite juhtidel palub amet võimalusel oodata ilma paranemist parklates.

"Olukord on selles mõttes kriitiline, et murdunud on palju puid. Teehooldehooldajad on olnud eile õhtust saadik järjest väljas, praeguseks hetkeks on enamus riigimaanteid hoitud läbitavatena. Suur tänu tuleb öelda Saaremaa päästele, kes on väga aktiivselt abiks olnud puudu eemaldamisel, et üldse töid saaks hooldama hakata," ütles transpordiameti taristu haldamise teenistuse juhataja Hannes Vaidla.

"Aga olukord on ikka veel keeruline ja siinkohal oleks mõistlik öelda, et kellel tõesti ei ole hädavajalik sõitma minna, siis palun seda mitte teha, sest lund on tõesti palju ja lumi on raske. Lisaks on veel hästi palju oksi ja puid murdunud teedele, nii et töö käib," kommenteeris Vaidla olukorda.

"Pingutame, et õhtuks saaksime teed sellisesse olukorda viia, et saaksime rasked olud ära lõpetada ja tavalise sujuva liikluse uuesti käiku lasta. Küll aga järelkoristus võtab veel pikalt aega," sõnas Vaidla.

Liiklejatelt ootab transpordiamet infot teeolude kohta telefonil 1247. Lisainfot teeolude ja liikluspiirangute kohta vaata http://tarktee.ee.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: