Saksa prokuratuur kahtlustab kliimaaktiviste kriminaalses tegevuses

Mõned Viimase Põlvkonna (Letzten Generation) aktivistid arreteeriti ka 5. detsembril kui nad blokeerisid Münchenis kohaliku kiirtee
Mõned Viimase Põlvkonna (Letzten Generation) aktivistid arreteeriti ka 5. detsembril kui nad blokeerisid Münchenis kohaliku kiirtee Autor/allikas: SCANPIX/IMAGO/aal.photo/Zauberberg

Saksamaal korraldati seitsmes liidumaas kliimaaktivistide organisatsiooni Viimane Põlvkond (Letzte Generation) läbiotsimised. Nende aluseks oli prokuratuuri huvi kliimaaktivistide organisatsiooni vastu, kahtlustades seda kriminaalses tegevuses.

Saksa prokuratuur kahtlustab kliimaaktivistide organisatsiooni Viimane Põlvkond (Letzte Generation) ebaseaduslikus tegevuses ning kriminaalse organisatsiooni loomises.

Saksa politsei tegi prokuratuuri teatel sellega seoses läbiotsimised seitsmes Saksa liidumaas.

Prokuratuuri teatel olid läbiotsimised seotud Schwedti naftarafineerimise tehasega, vahendab Reuters.

Reuters tõi esile, et kliimaaktivistid nii Saksamaal kui ka mujal Euroopas on jõudnud avalikkuse tähelepanu alla protestiaktsioonidega, mille käigus on blokeeritud nii lennuväljade lennuradasid kui ka muuseumides olevaid kunstiteoseid.

Eelmisel nädalal vahistasid Saksa võimud riigipööret plaaninud paremäärmuslased.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: