Riik toetab hooldekodusid energiaarvete maksmisel 3,1 miljoniga

Hooldekodude kohatasude tõusu ohjeldamiseks toetab riik energiahinna tõusust tulevate kulude osalist katmist hoolekandeasutustele, makstes ühe hooldekodus elava inimese kohta on 60 eurot kuus. Kokku toetab riik hooldekodusid 3,1 miljoni euroga.

Sotsiaalministeeriumis välja töötatud toetuse suurus on 60 eurot, mis on ca pool energiakallinemise kulust inimese kohta kuus. Toetust makstakse hooldekodudele perioodi oktoober 2022 kuni märts 2023 eest.

Toetusmeede sisaldub riigikogus 7. detsembril vastu võetud riigieelarves.

Lisaks on plaanis toetada ka majutusega erihoolekandeteenuste (kogukonnas elamise teenuse ja ööpäevaringse erihoolekandeteenuse) pakkujaid kõrgete energiakuludega kaasnevate lisakulude katmisel perioodil 1. jaanuarist kuni 31. märtsini 2023.

Sotsiaalkindlustusameti andmete järgi on mõjutatud sihtrühma suurus 3111 inimest, kes vajavad ööpäevaringset erihoolekandeteenust või kogukonnas elamise teenust. Uuest aastast käivituva toetusmeetme tarvis on SKA eelarvesse planeeritud 1 119 960 eurot.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: