Venemaa tahab likvideerida inimõigusorganisatsiooni Moskva Helsingi grupi

Moskva Helsingi grupi tollane juht Ljudmilla Aleksejeva kohtus 2014. aastal Vene presidendi Vladimir Putiniga
Moskva Helsingi grupi tollane juht Ljudmilla Aleksejeva kohtus 2014. aastal Vene presidendi Vladimir Putiniga Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Yuri Kochetkov/File Photo

Vene võimud tahavad likvideerida inimõigusorganisatsiooni Moskva Helsingi grupi, mis asutati Nõukogude Liidus 1976. aastal. Organisatsiooni likvideerimise aluseks olevat Moskva Helsingi grupi liikmete tegutsemine teistes regioonides peale Moskva.

Vene justiitsministeerium algatas Moskva Helsingi grupi (Московская Хельсинкская группа) vastu kohtuasja selle likvideerimiseks, kinnitas teisipäeval Vene inimõiguskomisjoni liige Eva Merkaševa, vahendas Interfax.

Merkaševa sõnul esitati kohtuasi organisatsiooni likvideerimiseks, kuna ametlikult peaks see tegutsema ainult Moskva regioonis, kuid organisatsiooni liikmed osalesid ka teiste regioonide üritustel.

Organisatsioon teatas oma kodulehel, et üks nende likvideerimise ettekääne on ka vajaliku dokumentatsiooni puudumine, mis tuvastati väidetavalt ette teatamata Vene justiitsministeeriumi kontrolli käigus.

Moskva Helsingi grupi asutas 1976. aastal Nõukogude Liidu füüsik ja inimõigusaktivist Juri Orlov. Moskva Helsingi grupi eesmärk on edendada inimõigusi vastavalt Helsingi lepetele, mis sõlmiti 1975. aastal lääneriikide ja Nõukogude Liidu vahel.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: