Europarlament võtab kahelt saadikult pistisekahtluse tõttu immuniteedi

Üks kahtlusalune on belglane Marc Tarabella
Üks kahtlusalune on belglane Marc Tarabella Autor/allikas: SCANPIX/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Euroopa parlament teatas esmaspäeval, et alustas protsessi kahe parlamendisaadiku immuniteedi äravõtmiseks. Saadikutelt võetakse immuniteet Belgia võimude palvel seoses suurema Katari korruptsiooniskandaali juurdlusega.

Reutersi allikate kinnitusel võetakse immuniteet Belgia saadikult Marc Tarabellalt ja Itaalia saadikult Andrea Cozzolinolt.

Euroopa parlamendi president Roberta Metsola teatas varem, et seoses Belgia võimude palvega alustas Euroopa parlamendi president protsessi kahe saadiku immuniteedi äravõtmiseks.

Metsola lubas, et keegi ei jää karistamata.

Kaks meest on sattunud Belgia võimude huviorbiiti seoses suurema Katari korruptsiooniskandaali juurdlusega.

Tarabella advokaat Maxim Toller kinnitas, et tema klient pooldab immuniteedi äravõtmist. Tarabella ise varem eitas vääriti käitumist ning kinnitas, et tal pole midagi varjata ja ta on nõus vastama uurijate kõikidele küsimustele.

Cozzolino ei vastanud Reutersi kontaktisoovile. Samas kinnitas mees eelmisel kuul Itaalia meediale, et ta ei ole Itaalia võimude uurimise all.

Detsembris kinnitasid kaks allikat Reutersile, et Katari korruptsiooniskandaali raames võttis altkäemaksu tollane Euroopa parlamendi asepresident Eva Kaili koos oma partneriga. Vastutav Belgia kohtunik teatas 22. detsembril, et Kaili jääb vähemalt kuus ajaks eeluurimisvanglasse kuniks korruptsioonikahtluse juurdlus kestab.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: