Ametnik: kütuse liitrihinnad tanklate postidel ei kao kuhugi

Kütuse hind
Kütuse hind Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Autokütuse hinnad Eesti tanklate reklaamtulpadel ei kao kuhugi, Euroopa Liidu viimastel päevadel palju segadust tekitanud direktiiv ei asenda neid mingi muu infoga.

"Selle Euroopa Liidu direktiivi tõlgendamine on võtnud omad mõõtmed," selgitas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi osakonnajuhataja Indrek Gailan reedel ETV hommikusaates.

"Kõik hinnad tanklate postidel jäävad täpselt nii nagu praegu on, siin ei muutu mitte midagi," ütles Gailan. "Eurodes liitri kohta."

Direktiivi mõte on Gailani sõnul see, et anda kütusemüügi kohtades täiendavat infot, näiteks tanklas kassade juures infotablool. Seal oleks kuvatud keskmise, väikese ja suure auto kütusekulu 100 kilomeetri kohta ja selle hind.

"Eesmärk on viia inimesteni informatsiooni, mida tähendab eri kütustega eri autodega sõitmine," selgitas Gailan. Iga riik pakub tema sõnul selleks metoodika Euroopa Komisjonile välja.

Pärast direktiivi ajakirjandusse jõudmist on see autojuhtides tekitanud palju segadust. Erinevate mootorite töömahtude ja mudelite, aga ka sõiduharjumuste lõikes on autode kütusejanu väga erisugune ning seepärast leiavad paljud, et ametnikud on taas mingi määruse pastakast välja imenud, millel reaalse eluga vähe pistmist, kirjutas reedel ajaleht Postimees..

Millal muudatus jõustub, pole selge. Praegu on majandusministeerium alustanud konsultatsioone ettevõtete ja nende esindusorganisatsiooniga.

Samal teemal rääkis "Ringvaates" Autogeeniuse peatoimetaja Tarmo Tähepõld:

Allikas: ETV

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: