Leedus plahvatas gaasitoru

{{1673632380000 | amCalendar}}
Foto: LRT

Reedel plahvatas Leedus gaasitoru. Plahvatuse tagajärjed likvideeritakse gaasivõrgu operaatori teatel paari päeva jooksul. Ajutiselt katkesid gaasitarned Lätti, kuid hilisõhtuks need taastusid.

Reedel plahvatas Leedus Pasvalyse piirkonnas kella 16 paiku gaasitoru. Toru plahvatas Vienkiemiu külas Joniškelise tänaval, teatas Leedu rahvusringhääling LRT. Plahvatus toimus gaasitoru osas, millega tarnitakse gaasi Põhja-Leetu ja Lätti.

Politsei teatel põles gaasitoru lahtise leegiga, mis ulatus ligi 50 meetri kõrgusele.

Sündmuskohale saabunud LRT ajakirjaniku sõnul oli põlengut näha vähemalt 17 kilomeetri kaugusel plahvatuse toimumise kohast.

Sündmuskohal töötab tuletõrje ja kolm politseibrigaadi.

Vienkiemiu küla elanikud evakueeriti. Esialgsetel andmetel keegi plahvatuse tõttu viga ei saanud. 

Gaasitoru asub külast 500-700 meetri kaugusel.

Gaasitoru plahvatus Leedus Autor/allikas: LRT

Pasvalyse linnapea Gintautas Gegužinskas sõnul ei ole plahvatuse tekkimise põhjus veel selge, kuid kohalike elanike sõnul tehti plahvatuse koha lähistel reedel mingisugused remonttöid.

Linnapea kinnitusel peab gaas ära põlema, kuna teisiti ei saa põlengu tagajärgi likvideerida.

Kohaliku asula gaasitarned plahvatuse tõttu ei katke, kuna plahvatas kõrgsurveline gaasitoru, kuid asula gaas pärineb teises gaasitorust, mis on madalama survega.

Kella 19 õhtul oli põleng lokaliseeritud ja kontrolli all.

Amber Grid tegevjuht: plahvatuse tagajärjed likvideeritakse paari päeva jooksul

Gaasitoru haldava ettevõte Amber Grid tegevjuht Nemunas Biknius kinnitas LRT-le, et esialgsetel andmetel ei saanud kellegi vara plahvatuses kahjustada ning kohalikke elanikke intsident ei ohusta.

Biknius selgitas, et plahvatus toimus kohas, kus on maa sees kaks paralleelset gaasitoru. Üks neist torudest sai plahvatuses kahjustada ja teine on funktsionaalne.

Leek plahvatuskohas on Bikniuse sõnul märgatavalt vähenenud ning pärast intsidenti gaasitoru suleti. Tegevjuht möönis, et plahvatuse tõttu katkesid ajutiselt gaasi tarned Lätile. Need tarned taastusid Leedu võrguoperaatori teatel juba reede hilisõhtul.

Gaasitoru remonttööd peaksid Bikniuse sõnul juba laupäeval algama ning kogu plahvatuses kahjustada saanud gaasitoru osa saab korda lähipäevil.

Amber Grid rõhutas oma teadaandes, et gaasirajatised võivad olla potentsiaalselt ohtlikud, seega ei tohiks elanikud nende ümbruses planeerimata ja gaasitoru haldajaga koordineerimata remonttöid ette võtta.

Eleringi teatel plahvatus Leedus Eesti gaasitarneid ei ohusta. Eesti gaas tuleb Läti gaasihoidlast.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: LRT

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: