Times: Hiina üritab USA tagahoovis oma mõjuvõimu suurendada

Xi Jinping
Xi Jinping Autor/allikas: SCANPIX/EPA/XINHUA / Li Xueren

Ajaleht The Times kirjutab, et Hiina tahab tugevdada sidemeid Lõuna-Ameerika riikidega, kuna kommunistlik partei tahab suurendada oma mõjuvõimu USA tagahoovis.

Hiina kompartei juht Xi Jinping esines Lõuna-Ameerika liidrite ees videopöördumisega. "Hiina on valmis jätkama koostööd Ladina-Ameerika ja Kariibi mere riikidega, et propageerida rahu, arengut, võrdsust, õiglust, demokraatiat ja vabadust," teatas Xi Jinping. 

Xi esines Ladina-Ameerika ja Kariibi mere piirkonna riikide ühenduse (CELAC) tippkohtumisel. Xi ütles, et Hiina jätkab piirkonna toetamist. "Maailmas toimuvad uued ümberkorraldused ning väljakutseid saab ületada tihedama koostöö kaudu," ütles Xi. 

Peking investeerib Lõuna-Ameerika riikide taristusse, Brasiilia, Argentina ja Nicaragua osalevad Hiina "siiditee" projektis. Xi Jinping käivitas Uue siiditee projekti 2013. aastal eesmärgiga suurendada riigi majanduslikku ja poliitilist mõjuvõimu.

Hiina impordib Lõuna-Ameerikast metalle, naftat ja teisi tooraineid, vahendas The Times.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: