Hambaarsti juures käis rohkem lapsi

Perearstikeskus
Perearstikeskus Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

2022. aastal tasus haigekassa inimeste hambaraviteenuste ja -hüvitiste eest kokku üle 72 miljoni euro, mis on 10 protsenti enam kui aasta varem. Hambaarsti külastas üle poole miljoni inimese, kasvas hambaarstiteenust kasutanud laste arv.

Möödunud aastal käis hambaarsti juures 158 360 last vanuses 3-19 aastat, kelle hambahaiguste ennetuse ja ravi eest tasus haigekassa ligi 33 miljonit eurot. Ortodontiateenust kasutas 20 470 last 10 miljoni euro eest.  

2022. aastal külastas hambaarsti 15 000 last rohkem kui aasta varem.

Kõige rohkem käisid hambaarsti juures 5-9-aastased lapsed, kõige vähem 15-19-aastased noored.

Kõige vähem jõudsid hambaarstile Ida-Virumaal elavad lapsed. 

2023. aasta alguse seisuga oli laste hambaravi osutamiseks lepingu sõlminud 317 hambaravikliinikut üle Eesti ehk ligi pooltes kliinikutes on lastel võimalik haigekassa toel tasuta hambaarstil käia.  

Hambaravihüvitist kasutatakse üha rohkem 

"Sagedasem hambaarsti külastatavus, hea ennetustöö ja hambaravihüvitise laiendamine on aidanud paljudel pöörduda kontrolli ja alustada vajadusel raviga," tõdes haigekassa usaldusarst Tiia Zeigo.  

Hambaarstivisiitide kui ka hüvitist kasutanud inimeste arv kasvab iga aastaga. Täiskasvanute hambaravihüvitisi kasutas möödunud aastal ligi 362 400 inimest,  seda on pea 44 000 inimese võrra rohkem kui aasta varem. 

Mullu kasutas 40 eurost hambaravihüvitist üle 207 500 inimese. 85 eurost hüvitist, mis on mõeldud suurenenud hambaravi vajadusega inimestele, kasutas üle 158 600 inimese. Eelmisel aastal hüvitas haigekassa hambaraviteenuseid kokku 27 miljoni euro eest.  

Kasvanud on ka täiskasvanute hambaravi teenuseid pakkuvate lepingupartnerite arv.

Hüvitise summa järgmisesse aastasse üle ei kandu, seega tasub kord aastas hambaarstil käia ja oma suutervise eest hoolt kanda. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: