Frankfurdi, Müncheni ja Hamburgi lennujaamad reedel streigi tõttu ei tööta

Saksa Verdi ametiühingu hoiatusstreik Berliini lennujaamas jaanuari lõpus
Saksa Verdi ametiühingu hoiatusstreik Berliini lennujaamas jaanuari lõpus Autor/allikas: SCANPIX/IMAGO/Political-Moments

Frankfurdi lennujaam peatab reedel streigi tõttu töö. Varem teatasid Müncheni ja Hamburgi lennujaamad, et peatavad reedel oma töö.

Saksamaa Frankfurdi lennujaam peatab reedel Verdi ametiühingu tööseisaku tõttu töö, vahendas Tagesschau. Frankfurti lennujaam on Saksamaa suurim. Varem teatasid Müncheni ja Hamburgi lennujaamad, et peatavad reedel oma töö ning tööseisak mõjutab ka Stuttgardi, Hannoveri ja Bremeni lennujaama.

Müncheni lennujaamas kestab streik reedest kell 00:00-st kuni laupäeva varahommikuni kell üheni. Streik ei mõjuta reise, mis toimuvad meditsiinilistel või tehnilistel põhjustel. Samuti teenindatakse neid reise, mis on seotud Müncheni julgeolekukonverentsiga.

Verdi ametiühing ja Saksa avaliku sektori töötajate esindusorganisatsioon nõuavad 10,5 protsendi suurust palgatõusu, mis tähendaks 2,5 miljonile töötajale 500 euro suurust palgatõusu. Järgmine läbirääkimiste voor tööandjate ja ametiühingute esindajate vahel on kavas 22. ja 23. veebruaril.

Verdi ametiühingu eestvedamisel korraldati jaanuari lõpus Berliini lennujaamas hoiatusstreik.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Tagesschau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: