Galerii ja video: kaitseväe paraad Vabaduse väljakul
Reedel toimus Tallinnas Vabaduse väljakul Eesti Vabariigi 105. aastapäeva paraad.
Paraadi võttis vastu president Alar Karis, seda juhatas kaitseväe juhataja kindral Martin Herem. Paraadi rivistaja oli kaitseväe veebel ülemveebel Enn Adoson.
Paraadist võttis osa pea 900 osalejat ja 25 ühikut tehnikat. Kokku osales paraadil 35 lippu, neli kompaniid, 14 rühma ja kaks orkestrit (Eesti Sõjaväeorkester ja Kaitseliidu Pärnumaa Maleva orkester Saxon). Esindatud oli ka Ühendkuningriigi üksus Military Pipes & Drums.
Liitlastest olid paraadil esindatud Saksamaa, Taani ja Prantsusmaa liputoimkonnad ning Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi ning Ameerika Ühendriikide liputoimkonnad koos üksusega.
Samuti sai paraadil lisaks Eesti kaitseväe tehnikale näha NATO Eesti lahingugruppi kuuluvate Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi, Prantsuse Vabariigi, Taani Kuningriigi ja Ameerika Ühendriikide lahingutehnikat.
Samuti tegid paraadist ülelennu erinevad Eesti ja liitlaste õhuvahendid.

"Aktuaalne kaamera" vestles paraadi jälginud inimestega, kes olid pigem elevil ja peo-, mitte sõjameeleolus.
"Jumal tänatud, et see sõda meil ei ole. Ja loodame, et ei tule ka," sõnas Ants.
Üks mees oli kaasa võtnud sõbra koera. Sõber ise on välismaal, aga palus koera järele vaadata ja paraadile viia. Mees arvas, et Ukrainale tuleb ikka relvastust anda. "Kõvasti tuleb ikka anda. Nii palju kui saame. Küll me hakkama saame," ütles Kaido.
Tüdrukud Kiira ja Iiris mäletavad paraadist tehnikat. Mõnel on tuttavad ajateenistuses ja muljetavad, kui koju käima satuvad. "Nii palju kui me neid näeme, siis pigem ikka ollakse õhinas," ütles Iiris.
"Enamus asjad jäid (paraadist) meelde – masinad, tehnika, kaitsevägi. Aga mõtlesime, et orkestrit võiks rohkem olla. Kohati jäi muusikat väheks," ütles paraadi pealtvaataja.
Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Barbara Oja