Ungari ei tee Rootsi ja Soome NATO-ga liitumise otsust enne märtsi lõppu

{{1677313620000 | amCalendar}}
NATO lipp.
NATO lipp. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Ungari justiitsministri Judit Varga sõnul toetab Ungari valitsus Soome ja Rootsi saamist NATO-liikmeks. Samas ütles peaminister Orbani nõunik, et enne märtsi lõppu parlament otsust ei langeta.

Varga ütles ajalehele Helsingin Sanomat antud intervjuus, et Ungari parlament hakkab algaval nädalal Soome ja Rootsi NATO-sse pääsemist arutama ja valitsus teeb parlamendile ettepaneku liikmesus ratifitseerida. Eelnõu järgi võib hääletus parlamendis aset leida 6. märtsil.

Kuid peaminister Viktor Orbani personaliülem Gergely Gulyas ütles laupäeval, et enne märtsi lõppu ei suuda parlament nagunii otsust teha.

"Parlamendi päevakorda jõuab see esmaspäeval ja siis järgneb arutelu. Arvestades Ungari protseduure, võtab eelnõu menetlemine aega umbes neli nädalat, sellest järeldub, et parlament saab eelnõu üle hääletada kuskil märtsi teises pooles, nädalal, mis algab 21. märtsiga," lausus Gulyas.

Ungari meedia andmetel on peaministripartei Fideszi ridades lepingu ratifitseerimise asjus erimeelsused.

28 NATO liikmesriiki on Soome ja Rootsi vastuvõtmise heaks kiitnud, Ungari ja Türgi veel mitte.

Toimetaja: Marko Tooming, Aleksander Krjukov, Kai Vare

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: