Tallink alustab koroonaajal saadud laenu riigile tagasimaksmist suvel

Tallinki laev MyStar.
Tallinki laev MyStar. Autor/allikas: Tallink Grupp/Raul Mee

Pärast koroona-aastaid mullu taas kasumisse jõudnud Tallink Grupp hakkab riigilt 2020. aastal kriisi leevenduseks saadud 100 miljoni euro suurust laenu tagasi maksma tänavu suvel.

Valitsus otsustas 2020. aasta mais laenata Tallinkile kolmeks aastaks 100 miljonit eurot, et aidata ettevõttel koroonaviiruse tõttu tekkinud kriisiolukorrast välja tulla. Laenuleping Tallinki ja Kredexi, nüüdse nimega Ettevõtluse ja Innovatsiooni sihtasutuse vahel sõlmiti sama aasta juunis.

Toona oli laenu tähtaeg kolm aastat ning intressimäär 12 kuu euribor pluss kaks protsenti. Laenu tagatiseks seati hüpoteegid viiele laevale.

Möödunud aasta suvel allkirjastati aga laenulepingumuudatus, millega pikendati laenu lõpptähtaega kolme aasta võrra kuni 2026. aasta juunini.

"Laenulepingut pikendati, kuna kriis osutus esialgselt loodetust oluliselt pikemaks," põhjendas Tallinki kommunikatsiooni peaspetsialist Kai-Ines Nelson ERR-ile.

Kui esialgse lepingu kohaselt pidi ettevõte tagastama laenu ühes osas laenutähtaja lõpus, siis lepingumuudatus nägi ette, et laenu põhiosa tagasimaksed algavad tänavu juunist ning kui kätte jõuab laenutähtaeg, toimub lisaks ühekordne laenujäägi tagasimakse.

Nelsoni sõnul on Tallink laenurahaga katnud kriisi ajal tekkinud kulusid, et säilitada töökohti ja ettevõtte jätkusuutlikkust.

Tallink Grupi puhaskahjum oli 2020. aastal 108 miljonit eurot ja 2021. aastal 57 miljonit eurot. Eelmisel aastal jõudis ettevõte taas kasumisse - puhaskasum oli 14 miljonit eurot ja kasvas nii reisijate kui ka kaubavedude arv.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: