Lõuna-Eestis mõjutasid inimeste valikuid toimetulek ja Nursipalu

Põlva,- Valga- ja Võrumaa ühtne teema oli neil valimistel toimetulek ja ääremaastumisega seotud küsimused. Võrus mõjutas inimeste valikuid ka Nursipalu harjutusala laiendamine.

Võru linna valimiskomisjoni sõnul oli pühapäeval valimisaktiivsus väga suur, eriti võrreldes eelnevate päevadega. Esimesed valijad olid hommikul kohal juba kell pool üheksa. Peamiselt teeb sealsetele inimestele muret toimetulek.

"Ikka Eesti rahva vaesumine, see on kõige valusam teema, et kõik ei ela ju Tallinnas. Ääremaadel elab palju rahvast ja neil ei lähe väga hästi," ütles Helgi Solna Võrust.

"Ma ei tea, Nursipalu. Rohkem vast ei olegi," põhjendas oma valikut Taavi Võrumaalt.

"Laste teemad on päevakorras, toetused ja elu siin üldse, hakkamasaamine. Kuna olen ettevõtja, siis sellega puutuvad küsimused ja ikka see Nursipalu teema ka – et meie elukoht säiliks siin võimalikult mõnus ja hubane," lausus Merry Minka Võrumaalt.

Ka Põlva maakonna keskuses Põlvas oli pühapäeval kõige suurema valimisaktiivsusega päev. Sealgi oli valiku tegemisel kesksel kohal elukallidus ja toimetulek.

"Ettevõtlus kindlasti, mis mõjutab mind, ja nagu kõigil, elukallidus," ütles Silver Säinast.

"Lapsevanemana loomulikult haridussüsteem, sotsiaalvaldkond hästi tugevalt puudutab," ütles Anu Kolk.

"Eks ikka pension ja elatustase, et ikka pension tõuseks (Kui palju Nursipalu teema Põlvas korda läheb?) Eks ikka läheb hinge natuke," lausus Toivo Loorits.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: