Saks: lahingud Bahmutis on Ukraina eesmärke täitnud

Kuna Vene poole hukkunute arv Bahmuti pärast peetud lahingutes on suur, siis on need lahingud ukrainlaste eesmärke täitnud. "Nad on nii palju saanud kurnata," sõnas sõjandusekspert Rainer Saks "Ringvaates".

Bahmuti kaitsmine ukrainlaste poolt jätkub trööstitule olukorrale vaatamata.

"Võib uskuda, et seal on diskussiooni jätkamise teemal sõjaväelaste endi vahel ja nüüd on sekkunud sinna ka president Volodõmõr Zelenski, kes ütleb, et seda linna tuleb kaitsta. Ma ei tea, kas see on hea või halb aga parem on kui poliitikud ei sekku sõja käiku. Siin on probleem selles, kas kurnamislahingud Bahmutis õigustavad ennast või mitte. Seal on ka küsimus, mida tähendaks Bahmuti langemine poliitiliselt. Kuigi kõik rahustavad: sõjaväelased ja eksperdid, et selle linna loovutamine ei annaks Venemaale midagi juurde," rääkis Saks.

Kui Ukraina on rajanud Bahmuti piirkonda piisavalt kaitserajatisi, siis pole venelastel kerge sealt edasi liikuda teistesse piirkondadesse, kui linn ka langeb, märkis Saks. Ukrainlased on varem linnu loovutanud ja ka kaitsnud. "Meil on näiteid, kuidas ukrainlased on taandunud Severodonetskist ja nad loovutasid selle. Mariupolis otsustati kaitsta ja see linn pommitati maatasa. Pragu on Ukraina otsustanud kaitset jätkata vähemalt veel mõnda aega. Oht ümberpiiramisele pole olematu, kuid Ukraina on varem väga adekvaatselt vastanud olukordadele," sõnas Saks.

"Kaitserajatisi hakati sinna rajama juba aastatel 2014-15. Teine pool on see, et iga territooriumi tagasivõtmine nõuab lisaressurssi ja -ohvreid - see pole ka meeldiv perspektiiv," lisas Saks.

Hukkunute arv on väga suur ka Vene poolel. "Selles mõttes on need lahingud ukrainlaste eesmärke täitnud. Nad on nii palju saanud kurnata," sõnas Saks.

Toimetaja: Mari Peegel, intervjueeris Marko Reikop

Allikas: Ringvaade

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: