Algab vastuvõtt uutesse riigigümnaasiumidesse

{{1678421940000 | amCalendar}}
Tulevane Mustamäe riigigümnaasium
Tulevane Mustamäe riigigümnaasium Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Reedel algab Tallinna rajatavate uute riigigümnaasiumide vastuvõtuprotsess, kui avaneb registreerumine 10. klassi katsetele. Sisseastumiseks sooritavad õpilased Tallinna ja Harjumaa riigigümnaasiumide ühiskatsed, mis toimuvad 1. aprillil.

Ühiskatsed sisaldavad matemaatika, loodusainete, eesti keele ja inglise keele ülesandeid põhikooli õppekava ulatuses ning toimuvad ühel ajal eri haridusasutustes üle Tallinna ja Harjumaa. Testitulemuste põhjal kutsutakse õpilased sisseastumisvestlustele.

Mustamäe ja Pelgulinna riigigümnaasiumis asub tänavu septembris õppima 360 noort, Tõnismäe riigigümnaasiumis 160 noort.

Tallinna Pelgulinna riigigümnaasiumi direktor Indrek Lillemägi ütles ETV hommikusaates, et nende koolis tuleb 10 paralleelklassi, kuna tegemist on puhta gümnaasiumiga. Õpetajaid hakkab olema paarikümne-kolmekümne ringis.

Gümnaasiumikohti on Tallinnas puudu, meie tuleme lisakohti ja lisaväärtust pakkuma, ütles Lillemägi.

Kõigis kolmes Tallinna riigigümnaasiumis saab laiapõhjalise hariduse, kuid saab ka keskenduda õpilast huvitavale suunale.

Riigigümnaasiumid ei asenda olemasolevaid koole, vaid toovad pealinna juurde uue kontseptsiooni ja õpiväljunditega haridusasutused. Loodavad koolid keskenduvad just 16–19-aastastele sobiva õpikeskkonna loomisele.

Täpse info katsete ja vastuvõtu kohta leiab riigigümnaasiumide kodulehtedelt.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: