Fotod: Eestisse saabus visiidile Ameerika Ühendriikide sõjalaev USS Porter

Esmaspäeva hommikul saabus Tallinna Vanasadamasse planeeritud visiidile Ameerika Ühendriikide Arleigh Burke'i klassi hävitaja USS Porter (DDG-78).

Sadama visiidi ajal täiendatakse laeva varusid ning valmistutakse järgnevateks ülesanneteks. Samuti on laevameeskonnal plaanis osa võtta heaolu ja vabatahtliku töö projektidest koostöös Ameerika Ühendriikide Suursaatkonnaga.

"Oleme tänulikud võimaluse eest näha Eestit ja tugevdada suhteid NATO võtmeliitlasega," ütles USS Porteri komandör kaptenleitnant Joe Hamilton. "See on meie meeskonnale suurepärane võimalus kogeda Eesti kultuuri ja kohtuda Tallinna inimestega."

Sadamas olles turvavad laeva merelt Eesti mereväelased ning väekaitsekaatrid EML Risto ja EML Roland. Läviohvitseridena toetavad kogu visiidi vältel Kaitseliidu Tallinna maleva Meredivisjoni liikmed ja reservväelased.

USS Porteri visiit on tänavu Eestis teine Ameerika Ühendriikide laeva sadamakülastus. Viimane Ameerika Ühendriikide laev, mis Eestit külastas oli samuti Arleigh Burke'i klassi hävitaja USS Roosevelt tänavu jaanuaris.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: