Pariis keelas elektriliste tõukerataste rentimise

Pariis keelas elektriliste tõukerataste rentimise
Pariis keelas elektriliste tõukerataste rentimise Autor/allikas: SCANPIX/EPA/YOAN VALAT

Pariisi elanikud toetasid elektriliste tõukerataste rentimise keelustamist, eraomandis olevate elektritõuksidega tohib linnatänavatel edasi sõita.

Prantsusmaa pealinn korraldas elektritõukerataste keelustamise jaoks referendumi. 90 protsenti referendumil osalenutest hääletas elektritõukerataste keelustamise poolt. 

Pariisi linnapea Anne Hidalgo lubas pärast võimuletulekut 2014. aastal, et hakkab võitlema saastevaba transpordiliikluse eest. Hidalgo administratsioon toetas varem elektritõukerataste rendifirmade tegevust. Viimaste aastate jooksul on aga Pariis tõukeratastele seatud eeskirju järk-järgult karmistanud. 

Pariis lõi elektritõukerataste jaoks spetsiaalsed parkimisalad ja piiras tippkiirust. Sellised meetmed ei suutnud veenda aga Pariisi elanikke. 

"Austan valijate valikut," teatas pühapäeval Hidalgo. 

Suure tõenäosusega ei pikenda Pariis kolme operaatori lepinguid. Lepingud saavad läbi 31. augustil. 

"Nende ärimudel on kallis, viis eurot 10 minuti eest. See pole jätkusuutlik ja nende tõukerataste tõttu juhtub palju õnnetusi," ütles Hidalgo. 

Referendum ei mõjuta eraomandis olevate elektriliste tõukerataste kasutamist. Prantsuse võimude teatel müüdi eelmisel aastal riigis 700 000 elektrilist tõukeratast, vahendas The Telegraph

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: