Vene sõjaväekutse saanud ei tohi tulevikus enam Venemaalt lahkuda

Mobiliseeritud Vene mehed Tjumeni oblastis detsembris
Mobiliseeritud Vene mehed Tjumeni oblastis detsembris Autor/allikas: SCANPIX/AP

Vene Föderatsioon hakkab edaspidi sõjaväekutseid edastama elektrooniliselt ning kutse saanud ei tohi enam riigist väljuda.

Venemaa ei luba tulevikus sõjaväekutse saanud isikuid riigist välja, otsustas teisipäeval hääletusega Vene riigiduuma. Venemaalt väljumise keeld kehtib isegi sel juhul kui kutse saadakse Vene riigi poolt elektrooniliselt. Samuti on seadusemuudatuste paketi tagajärjel edaspidi ebaseaduslik eirata elektroonilist väkke tulemise kutset, vahendas Meduza.

Samuti kehtestab Venemaa lisakaristused neile, kes ei ilmu 20 päeva jooksul peale kutse saamist sõjakomissariaati. Näiteks ei lubata sellistel isikutel enam sõidukitega sõita, müüa ega osta kinnisvara või esitada laenutaotlust. Lisaks luuakse seadusandluse alusel sõjaväekohuslastest meestest ühendregister.

Vene riigiduuma kaitsekomisjoni esimees Andrei Kartapolov ütles teisipäeval, et elektrooniliselt edastatud kutseid peetakse kohaletoimetatuks sõjaväekohuslase kontole jõudmise hetkest. Kartapolov selgitas varem, et muudatused puudutavad kõiki sõjaväekohuslasi ja mitte ainult tulevasi Vene ajateenijaid.

Kuigi seadusemuudatuste paketti peavad menetlema veel Vene Föderatsiooninõukogu ja kiitma heaks riigi president Vladimir Putin, siis toetavad ka nemadki tõenäoliselt antud muudatusi.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Meduza

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: