Norra rahvusringhääling NRK keelas Tiktoki oma töötajatele

Tiktok on mitmel pool maailmas keelu alla sattunud
Tiktok on mitmel pool maailmas keelu alla sattunud Autor/allikas: SCANPIX/Taidgh Barron/ZUMA Press Wire

Norra rahvusringhääling NRK keelustab oma töötajatele Tiktoki äpi.

Norra rahvusringhääling NRK (Norsk Rikskringkasting AS) kehtestab oma töötajatele Tiktoki äpi kasutamise keelu. NRK teatas algselt oma töötajatele siseveebi kaudu: "NRK on Tiktokiga seotud julgeolekuväljakutset hinnanud ning jõudnud järeldusele, et Tiktok ei tohiks olla mobiiltelefonides ega nutitahvlites, mis on ühendatud NRK süsteemi," edastas TVBIZZ.

Hiina ettevõttele kuuluv äpp on sattunud nii USA-s kui ka Euroopas poliitikute kriitika osaliseks tulenevalt privaatsuse ja küberturvalisuse murest. Norras on varem Tiktoki töötelefonides keelustanud Norra parlament peale riigi justiitsministeeriumi hoiatust. Norra pealinn Oslo ja suuruselt teine linn Bergen soovitasid samuti oma töötajatel Tiktok töötelefonidest eemaldada.

Associated Press tegi ülevaate, et millistes eri riikides on Tiktok keelustatud. Keelud on kehtestanud erineval määral Afganistanis, Austraalias, Kanadas, Taanis, Euroopa Liidu institutsioonides, Prantsusmaal, Indias, Lätis, Madalmaades, Uus-Meremaal, Pakistanis, Taiwanis, Suurbritannias ja Ameerika Ühendriikides.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: TVBIZZ

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: