Riik kutsub 607 Lõuna-Eesti kaitseliitlast välkõppekogunemisele Okas

{{1683271680000 | amCalendar}}
Foto: Sergei Stepanov/ERR

Valitsus otsustas reedel kuulutada välja lisaõppekogunemise Okas, kuhu kutsutakse kuni 607 maakaitseüksustesse kuuluvat kaitseliitlast. Lisaõppekogunemine on harjutava iseloomuga ja vahetu julgeolekuoht Eestile puudub, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Vastavalt valitsuse otsustatud piirarvule kutsutakse kaitseväe juhataja ettepanekul lisaõppekogunemisele Okas kuni 607 Kaitseliidu Lõuna maakaitseringkonna Tartu, Põlva, Võrumaa, Valgamaa ja Sakala maleva koosseisus maakaitse üksustesse kuuluvat reservväelasest kaitseliitlast.

Lisaks on lisaõppekogunemisele kavas kaasata toetavate tegevuste raames kuni 300 Kaitseliidu liiget. Õppus Okas 23-2 kestab 5.–7. maini.

Reservväelastest kaitseliitlased, kelle üksus kaitseväe poolt lisaõppekogunemisele kutsutakse, on kohustatud ilmuma viivitamatult kogunemiskohta.

Kaitseväe poolt õppusele kutsutud reservväelasest kaitseliitlased saavad kontrollida, kas nemad on kaitseväe poolt lisaõppekogunemisele kutsutute seas, kaitseväeteenistuse veebist aadressilt  https://kaitsevaeteenistus.ee.

Kaitseminister Hanno Pevkur palus mõistmist reservväelaste peredelt ja tööandjatelt, et kutsutud saaksid kindlasti ilmuda õppusele. Kutse saanutele kompenseeritakse sõidukulud ja päevaraha, mis jääb 37 ja 50 euro vahele.

Kaitseväe juhataja kindral Martin Heremi sõnul jätkatakse Okas 2-ga maakaitseüksuste väljaõpet, mida talvel tehti lääne ringkonnas. Õppusel tegutsetakse peamiselt oma maleva või valla piires. Heremi sõnul on tegu ettevalmistusega sügiseseks suurõppuseks Ussisõnad, millest võtab osa 10 000 reservisti, kes on määratud kohalikesse maakaitseüksustesse.

Okas 2-l käiakse ringi väikestes gruppides, pauku tehakse vähe, rohkem suheldakse kohalikega ja harjutatakse tõkete püstitamist, ütles Herem.

Kaitseliidu juht brigaadikindral Riho Ühtegi ütles, et õppustel on põhirõhk territoriaal-, mitte võitlusüksustel. Õppused kohalikke elanikke oluliselt häirida ei tohiks.

Ühtegi sõnul tasub kutse saanutel kindlasti kohale ilmuda, sest selle järgi hinnatakse nii indiviidide kui üksuste võitlusvõimelisust.

Kõik õppusel osalejad saavad lisainfot lisaõppekogunemise kohta oma kodumalevast:

Õppusele kutsutud  Põlva maleva liikmed saavad lisainfot telefonilt +372 5455 0399 ja e-posti aadressilt [email protected]

Õppusele kutsutud Sakala maleva liikmed saavad lisainfot telefonilt +372 717 9207 ja e-posti aadressilt [email protected]

Õppusele kutsutud Tartu maleva liikmed saavad lisainfot telefonilt +372 5192 9180 ja e-posti aadressilt [email protected]

Õppusele kutsutud Valgamaa maleva liikmed saavad lisainfot telefonilt +372 717 9405 ja e-posti aadressilt [email protected]

Õppusele kutsutud Võrumaa maleva liikmed saavad lisainfot telefonilt +372 5340 5999 ja e-posti aadressilt [email protected]

Lisaõppekogunemise Okas 2023-2 eesmärk on lahinguvalmiduse kontrollimine, mille käigus kontrollitakse riigikaitse käsuahela toimimist valitsuse otsuste langetamisest kuni kiirreageerimisstruktuuri reservväelaste kogunemiseni. Samuti harjutatakse varitsuste planeerimist ja läbiviimist ning kontroll-läbilaskepunkti rajamist ja nende rajamisega kaasnevaid tegevusi.

Eelmine lisaõppekogunemine Okas toimus tänavu 26. jaanuarist 23. veebruarini.

Kaitsevägi kutsub regulaarselt reservväelasi pika, 120-päevase, etteteatamisega suurematele ja väiksematele õppekogunemistele nagu Siil ja Kevadtorm.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: